A Facebookot számtalan kritika érte már a tavalyi amerikai elnökválasztás kapcsán, és emiatt mindent megtesznek azért, hogy javítson az imázson.
Zuckerberg egy videóban jelentette be, a Facebook célja az, hogy átláthatóvá tegye a platformon közzétett hirdetéseket - különös tekintettel a politikai hirdetésekre, s ez a mai nappal el is indult Kanadában.
Innentől ha megtekintjük egy adott oldal aktív hirdetéseit, az oldal által megjelenített összes hirdetést láthatjuk majd innentől, függetlenül attól, hogy a célközönségébe tartozunk-e vagy sem! Ezen kívül a politikai hirdetőknek igazolniuk kell a tartózkodási helyüket, a személyazonosságukat, és a hirdetett posztokhoz oda lesz írva, kik fizettek érte. A feladó személyére rákattintva plusz információkhoz is juthat majd a felhasználó.
A „Hirdetések átláthatósága” funkciót először Kanadában tesztelik, ez összhangban van azzal a munkával, amelyet a Facebook Kanadában folytat a választás tisztaságának biztosítása érdekében. A tesztelést követően pedig fokozatosan terjesztik tovább más országokra is annak függvényében, hogy hol várható választás!
A funkció a hirdetéseink célzásáról, költségkeretéről és kiadásairól nem szolgáltat információkat. Ezeket az információkat továbbra is a hirdetők ellenőrzik, és azok nem kerülnek nyilvánosságra. Ráadásul ha valaki csak azért kattint a hirdetésre, hogy megnézze a hirdető további reklámait, a Facebook nem számít fel díjat ezután. A funkción keresztüli megtekintések nem számítanak bele a megjelenésszámba és az átkattintási arányba sem.
A lépés egyébként nem újkeletű, korábban a Google-lel karöltve egy egyezményt írtak alá az átláthatóság érdekében, de a twitter is a Facebookéhoz hasonló átláthatósági intézkedéseket jelentett be a politikai hirdetésekre vonatkozóan.